FAQ - Najczęściej zadawane pytania

Jeśli są jeszcze jakieś kwestie, które Ciebie interesują, a nie znalazłeś odpowiedzi na swoje wątpliwości w poniższej sekcji, zapraszam do kontaktu.

 

Czy w procesie projektowania wnętrz konieczna jest wizyta na miejscu?

Możliwe jest wykonanie usługi bez wizyty na miejscu, korzystając jedynie z planu nieruchomości. Jednakże mocno rekomenduję, aby w przypadkach, gdy jest to możliwe, udostępnić mieszkanie/dom w celu inwentaryzacji, ale również zapoznania się z otoczeniem. Dobrze zaprojektowane wnętrze to takie, które zostało przygotowane w oparciu o rodzaj światła, kierunków świata, otoczenia nieruchomości oraz ogólnego klimatu wnętrza.

Czy będą brane pod uwagę moje upodobania i gust?

Oczywiście. W przypadku nieruchomości, w której klient zamierza mieszkać, to jego gust i upodobania są najważniejsze. Nieruchomości przeznaczone na wynajem i sprzedaż staram się natomiast przygotować w wersji neutralnej. Zawsze jednak uwzględniam zdanie i oczekiwania zlecającego.

Czy jest możliwość zlecenia usługi dla nieruchomości spoza Wrocławia i powiatu wrocławskiego?

Tak. W takim przypadku usługa wyceniana jest indywidualnie.​

Czy możliwe są spotkania w weekendy?

Jak najbardziej, o ile wybrany przez Ciebie termin jest jeszcze dostępny.​

Ile trwa proces projektowania wnętrza?

To wszystko zależy od dostępności moich terminów, jak i Twojej dyspozycyjności oraz możliwości szybkiej inwentaryzacji nieruchomości. Cały proces dla małego mieszkania/kawalerki lub pojedynczych pomieszczeń można zamknąć nawet w 2 tygodniach. W przypadku nieruchomości większych (do 100m2) – w terminie miesiąca od pierwszego spotkania na terenie nieruchomości. Kluczowa w tym wypadku jest dobra komunikacja z klientem, jak również decyzyjność zlecającego.

Ile trwa proces home stagingu?

Standardowa porada home stagingu to kwestia jednego spotkania na terenie nieruchomości plus 2 dni robocze na przygotowanie propozycji. Pełna usługa home staging zamyka się zazwyczaj w 5 dniach roboczych, licząc od pierwszego spotkania na terenie nieruchomości (nie wliczając czasu realizacji metamorfozy).

Czy profesjonalne przygotowanie wnętrza pozwoli mi szybciej sprzedać lub wynająć tę nieruchomość?

Oczywiście, że tak. Większość osób to wzrokowcy. Jeżeli mieszkanie jest czyste, przejrzyste, odświeżone i na koniec dobrze zaprezentowane w realu i na zdjęciach, sprzedaje się/wynajmuje się właściwie samo, od ręki.

Ile kosztuje usługa projektowania wnętrz i home stagingu? Czy są dostępne różne pakiety?

Pełny cennik usług dla nieruchomości o metrażu od 20m2 do 100m2 znajdujących się na terenie Wrocławia i powiatu wrocławskiego można zobaczyć w zakładce “Oferta”. Cena zależy od zakresu wybranej usługi. Dla nieruchomości spoza wskazanego zakresu powierzchni przygotowuję indywidualną wycenę usługi.

Czy ceny są negocjowalne?

Oczywiście, że tak. W przypadku podjęcia stałej współpracy lub zlecenia na kilka nieruchomości dla jednej osoby ceny podlegają negocjacjom.

Dlaczego cennik podany jest na stronie? Dlaczego nie wszystkie projekty wyceniane są indywidualnie? Czy to nie oznacza braku profesjonalizmu?

Na stronach internetowych niektórych biur projektowych możesz zapoznać się z informacją, iż podawanie cen na metr kwadratowy może świadczyć o braku profesjonalizmu projektanta. Oczywiście są różne przypadki i różne podejścia, jak to w życiu bywa. Jednak czy podawanie cennika z uwzględnieniem pewnych wstępnych założeń przez lekarza lub fryzjera definiuje go jako mało profesjonalnego? Tak samo sprawa wygląda w tym przypadku. Uważam, że dzięki zdefiniowanemu cennikowi będziesz miał komfort, że cena jest jasna, ustalona i niezmienna w ramach przyjętych założeń. O jakości wykonanych usług nie zawsze świadczy ich wysoka cena, czy jej brak na stronie www. Jakość w tym wypadku zależna jest od indywidualnych oczekiwań zlecającego i zdolności ich spełnienia przez projektanta.